Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach 22.08.2024

Jarosław Pawlak

W dniu 22.08.2024 r. o godz. 7:00 na łowisku specjalnym nr 813 „Zalew Pniowiec” położonym w północnej części  Tarnowskich Gór przy ulicy Armii Krajowej rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem. Uczestników spotkania przywitał prezes ZO kol. Mirosław Winiarski.

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze A „na wyspie” rywalizowali między sobą członkowie Prezydium ZO i zaproszeni goście, w sektorze B „długi brzeg, parking” Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach. W sumie w zawodach uczestniczyło 26 zawodników. Pogoda dopisała i ryby także.

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu.

Prezydium Zarządu Okręgu na swym posiedzeniu przyjęło protokół z posiedzenia z dnia 25.07. oraz podjęło niżej wymienione uchwały.

• W zakresie działalności organizacyjnej podjęto uchwałę w sprawie:

• ochrony małoletnich w rozumieniu ustawy z dnia 13 maja 2016 r. w brzmieniu jednolitego tekstu z dnia 12 kwietnia 2024 r. (Dz. U. Poz. 560). Uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski.

• W zakresie działalności gospodarczej podjęto uchwałę w sprawie:

• wyrażenia zgody dla firmy FTT POLAND sp. z o.o. na nakręcenie materiału filmowego na Zalewie Rybnickim. Uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Edward Totoń.

• W zakresie działalności finansowej podjęto uchwałę  w sprawie:

• dofinansowania do miejsca wodowania łodzi oraz drogi dojazdowej na zbiornik nr 601 Nieboczowy w Kole PZW nr 50 Rydułtowy. Uchwałę omówił skarbnik ZO kol. Robert Sito.

• W zakresie działalności OKS podjęto uchwałę  w sprawie:

• organizacji zawodów wędkarskich przez Klub Karpiowy Carp Dream przy Kole PZW nr 62 Wodzisław Śląski na zbiorniku nr 670 Buków I. Uchwałę omówił  wiceprezes ZO ds. sportu kol. Grzegorz Kosin.

Przekazano informacje na temat prac komisji problemowych m. in:

- kol. J. Olszewski  z komisji organizacyjnej poinformował, że posiedzenia Komisji nie było. Komisja na dzisiejsze posiedzenie przygotowała projekt uchwały dot. ochrony małoletnich w rozumieniu ustawy.

- kol. E. Totoń przedstawił informacje z posiedzenia komisji gospodarczej , która odbyła się w dniu 14.08. 2024 r. Komisja rozpatrywała propozycje zmian w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Katowicach w 2025 r.; konkurs na najlepszą SSR w poszczególnych rejonach Okręgu PZW w Katowicach w 2025 r. Ponadto omawiano sytuację na zbiorniku Dzierżno Duże oraz odbiór prac na zbiorniku nr 630 Sołtysek jak też na zbiorniku nr 204 Groble.

- skarbnik kol. Robert Sito poinformował, że komisja miała swoje posiedzenie w dniu 08.08.2024 r. w czasie którego omawiano ubytek członków związku. W Okręgu Katowice opłatę członkowską wniosło o 44 członków mniej niż w roku ubiegłym.

- kol. G. Kosin przedstawił informację z posiedzenia OKS, które odbyło się   w dniu 05.08.2024 r. w czasie którego omawiano pisma przychodzące oraz przebieg, organizację i wyniki zawodów. Rozważana będzie sprawa organizacji mniejszej liczby zawodów dla osób w 2025 roku.

- kol. Z. Mośko z komisji ds. młodzieży poinformował, że posiedzenia komisji w miesiącu sierpniu nie było.

- przewodniczący kol. Mariusz Wrzeszkiewicz -komisja promocji i mediów – poinformował, że Komisja   przygotowuje materiały na jubileusz 75 lecia PZW, który będzie obchodzony w 2025 roku.

- kol. Jarosław Pawlak – przewodniczący OKR zapoznał zebranych z protokołem z kontroli koła PZW nr 68 Zebrzydowice.

Rzecznicy Dyscyplinarni kol. Janusz Osmólski i kol. W. Jędrysik - poinformowali zebranych o aktualne prowadzonych czynnościach.

Opiekunowie rejonów przedstawili informacje o planowanych zebraniach prezesów kół rejonu. I tak: Rej-I 27.09; Rej-II 27.10; Rej-III paź.; Rej-IV paź.; Rej-V kon. wrześ; Rej-VI 03.09.; Rej-VII 16.10; Rej-VIII IIpoł.X. W kole nr 29 Taciszów odbyło się walne Nadzwyczajne Zebranie na którym wybrano prezesa koła kol. Jacka Adamarek.

W sprawach różnych:

Kol. H. Brylski – poinformował zebranych o masowych śnięciach ryb na zb. Dzierżno Duże i prowadzonych działaniach Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojewody, Wód Polskich, WIOŚ i naszym PZW.

Poinformował o skierowanym piśmie przez RZGW PGW Wody Polskie do ZG, ZK PGW Wody Polskie i Wojewody Śląskiego o zintensyfikowaniu udziału w zbieraniu śniętych ryb ze zbiornika Dzierżno Duże i zadysponowania większych od dotychczasowych sił i środków temu służących, utylizacji śniętych ryb oraz ich systematycznego odbioru z miejsca tymczasowego składowania (śluza Dzierżno na Kanale Gliwickim); każdorazowego zgłaszania się załóg jednostek pływających przed podjęciem czynności na wodzie do dowódcy akcji na miejscu; Państwowa Straż Pożarna (dowodzący akcją) lub do Dyrektora Zarządu Zlewni w Gliwicach.

Mirosław Winiarski

Prezes Zarządu Okręgu